Ride for Bistritz! „Bikerii” noștri au scos rezultate excelente la Cupa Națională de Downhill (Brașov)

Ciclistii de la Bistritz Bike Shop Racing Team au avut din nou rezultate remarcabile la concursuri de anvergura națională și chiar internațională în weekend-ul care a trecut.

În perioada 2-4 iunie a avut loc la Cheile Gradiștei localitatea Fundata (judetul Brașov), prima etapă din Cupa Națională de Downhill. Concurenții au avut parte vreme însorită și asta a facut ca traseul să devina foarte rapid, extrem de solicitant și riscant în acelas timp.

Petra Zagrean a fost singura reprezentantă a sexului frumos care a luat startul în finală, celelalte fete au abandonat din cauza accidentăriilor din antrenamente, astfel Petra a ocupat un loc 59 la general cu un timp de 4 minute, 7 secunde si 22 de sutimi.

petra 1

4L1A4043 (2)_1024x683

4L1A4875 (2)_1024x595

4L1A4833 (2)_1024x628

18948984_10155279705508604_1030909608_o_1024x683

18949029_1543055272432035_2111189593_o

La categoria “Hardtail” (biciclete cu suspensie doar la roata din față) Alex Acurmuloae a ocupat cea mai înaltă treapta a podiumului cu un timp de 3 minute, 56 secunde și 48 de sutimi, clasanduse pe locul 48 la general. Iar la categoria “Masters”, Hunyadi Mihai a obținut locul 3 la diferență de doar 7 secunde de primul clasat, clasamentul fiind foarte strans.

La acceași categorie a mai participat și Scuturici Pavel, el ocupand locul 11 cu un timp de 3 minute, 49 de secunde si 75 de sutimi.

Bikerii clubului Bistritz Racing Team sunt cei care reprezintă orașul la competițiile de downhill și impresionează prin rezultatele excelente pe care le obțin.