De Ziua Tineretului, ceremonie de învestire a noului Consiliu Local al Tinerilor

 -  -  1


La Bistrița, Ziua Tineretului a fost marcată printr-o ședință de învestire a liceenilor care, timp de doi ani, vor ocupa funcțiile de primar, viceprimari, secretar și consilieri în cadrul Consiliului Local al Tinerilor.

Evenimentul a avut loc la Primăria Bistrița, în prezența primarului Ioan Turc.

Am simțit emoțiile lor, dar și autenticitatea, voința, determinarea și talentul cu care doresc să se implice în campaniile de informare, activitățile de voluntariat, socializare și social-umanitare pe care le vor organiza împreună cu Direcția Educație, Turism din cadrul Primăriei municipiului Bistrița. Dragi elevi, sunt sigur că viziunea voastră și spontaneitatea specifică vârstei va contribui la un act administrativ de calitate!”, a spus primarul Ioan Turc.

Componența noului Consiliul Local al Tinerilor Bistrița este următoarea:

  • Măierean Rada (Colegiul Național „Andrei Mureșanu”) – primar;
  • Bodolan Ana Margareta (Colegiul Tehnic „Infoel”) – viceprimar;
  • Cristurean Maia Alexandra (Liceul de Arte „Corneliu Baba”) – viceprimar;
  • Feldrihan Oana Maria (Colegiul Tehnic „Infoel”) – secretar;
  • Pașca Dumitru Vasile (Liceul Tehnologic Agricol) – consilier;
  • Hangu Noelia Isabel (Liceul Tehnologic de Servicii) – consilier;
  • Afrim Adina (Colegiul Tehnic „Infoel”) – consilier;
  • Pintea Karyna Maria (Colegiul Național „Andrei Mureșanu”) – consilier;
  • Orban Krisztina Noemi (Colegiul Național „Andrei Mureșanu”) – consilier;
  • Săbăduș Cipriana Sara (Liceul de Muzică „Tudor Jarda”) – consilier;
  • Borcutean Răzvan Darius (Liceul Tehnologic de Servicii) – consilier;
  • Măluțan Denis Gabriel (Colegiul Național „Liviu Rebreanu”) – consilier;
  • Mihăilă Roxana Nicola (Colegiul Național „Liviu Rebreanu”) – consilier;
  • Pântea Alexia (Colegiul Național „Liviu Rebreanu”) – consilier;
  • Harasemiuc Beatrice (Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”) – consilier;
  • Popa Rareș (Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”) – consilier;
  • Rațiu Karina (Liceul Teoretic Sanitar) – consilier;
  • Mihalca Sara (Liceul Teoretic Sanitar) – consilier;
  • Zăgrean Ligia (Liceul Creștin „Logos”) – consilier;
  • Capota Maria (Liceul cu Program Sportiv) – consilier;
  • Bita Nicoleta (Liceul cu Program Sportiv) – consilier.
1 notes
1 view
bookmark icon

Write a comment...

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.